Kurumsal | Labrador Retriever Turkey | Yavru Labrador Çiftliği

Kurumsal

Labrador Retriever Turkey

Merhabalar,  öncelikle kendimi tanıtayım ismim Turgay ÇALIŞKAN  35 yaşında sadece köpek üretimi ile uğraşarak bu işi meslek olarak yapmaktayım. 35 tane Labrador Retrieverim  bulunmaktadır.  Bursada Dereköy mevkiinde  Labrador Retriever Turkey adında çiftliğim var.

Labrador Retriever Irkı ile 2006 yılında Rusha isminde bir Labradoru  istanbuldan  bir tanıdığımdan sahiplenerek tanıştım. Rusha Macaristan üzerinden gelen çok tatlı şampanya renkli bir labradordur. Rusha büyüdükten sonra  Türkiye ‘deki  labradorlar ile farklılık olduğunu gözlemledim. Buda bana labrador ile alakalı araştırmalar yaparak bu ırkı tanımaya çalışmama sebep oldu.

Araştırmalarım sonucu standartlarını iyi şekilde taşıyan labradorların türkiyede hemen hemen olmadığını ve  Dünyada üretim yapan bütün üreticilerin FCI çatısı altında üretim yaparak köpeklerini Irk standarları yarışmalarına soktuğunu gördüm . Önce Kendi seceresiz olan köpeğimi Türkiyede bulunan federasyona B kategoriden kaydettirerek yarışmalara girmeye başladım. Daha sonra ,  B Kategori kayıtlı köpekle ringlerde standartları yakalamamın çok zor olacağını 9 ay sonunda anladım.

İlk A secereli Köpeğimi  Amber Kingdom Guinea yı  Rusya’dan  getirttim iyi ebeveynlere sahip ve bütün testleri yapılmış Köpeklerin yavrusuydu ( DNA testi – Kalça Testleri – Göz Testleri ) . Yarışmalara çıkarak köpeğimizin ne kadar güzel standartlara sahip olduğunu gördükçe bu işe daha çok merak sardık ve damızlıklarımızın olması için yurtdışından daha fazla labrador getirdik.

Getirmiş olduğum damızlıkları satın alırken yurt dışında olan ilk köpeği aldığım Yuliadan çok destek aldım. Getirdiğimiz köpekler hadi şunuda alalım büyütelim damızlık olsun yavru alırız şeklinde getirilmiş olan köpekler değillerdir. Bu işin içine girdiğiniz zaman Şecerenin ne kadar önemli bir şey olduğunu ve köpeklerin bir biri ile uyumlu eş olabileceklerini evrak üzerindeki ebevynlerinden anlayabiliyorsunuz.  Tabi işin içine girdiğiniz zaman yarışmalarda çok iyi dereceler alan  köpekleriniz olduğunda  hedefleriniz dahada artarak ilerliyor. Türkiyede  Bütün köpekler arasında Yarışmanın en iyi genç köpeği   JBIS -1  Olan ve Yetişkin köpeklerde bütün köpekler arasında yarışmanın en iyi ikinci köpeği BIS 2 dereceleri yaptıktan sonra daha ne yapabilirim diye hep düşünebilirsiniz .

Bizde Hedefimiz olarak kendi üretimimiz olan bir köpeği  Dünya Şampiyonasında yarışmasını istemek oldu. 2018 yılında yaptığımız üretimde 11 yavru içinde özenle seçerek ayırdığmız Lab’R Team Brighton isimli köpeğimiz World Dog Show 2018 – Amsterdam  yarışmasında   bizleri temsil ederek Erkekler  yavru klasmanında dünya üçüncüsü olmuştur. Bizlerde bu sonuçlarla bu işte doğru üretim yaparak doğru köpekler ile eşleşme yaparak iyi işler yaptığımız hem biz gördük hemde bizlerden köpek alacak olan kişilere kendimiz kanıtlamış oluyorsunuz.

İyi yavru üretmek için bizlerin yaptığı bütün iş kısacası şudur. Genetik problemi olmayan damızlıklar alarak. Bu köpekleri Federasyon hakemlerine Değerlendirme yaptırarak iyi köpekekler olduğunu tescillemek.  Birbirine uyumlu köpekleri eşleştirip  sağlıklı ırk standartlarında yavru üretmek.

Labrador Retriever Turkey olarak vermiş olduğumuz emekler sonucunda her zaman daha iyi Labrador Retriever üretmeye çalışmaktayız. Teşekkürler

Turgay ÇALIŞKAN

Kurumsal

En iyi dostlarınızı size ulaştırmaktayız..

Labrador Retriever Turkey olarak sizlere kaliteli ve Güvenilir hizmet Vermenin Gururunu yaşamaktayız.

Türkiyenin en büyük Labrador üretim çiftliği  olan çiftliğimizde Irkının bütün özelliklerini en iyi şekilde taşıyan Secereli ve Seceresiz Damızlık Labradorlarımız  bulunmaktadır.

Lab'R Team Turkey

 

 

Labrador Retriever Çiftliği

Çiftliğimizde sizleri görmekten mutluluk duyarız .Bursada bulunan labrador üretim çiftliğimize gelmek için aşağıdaki navigasyon linkini kullanabilirsiniz.

Çiftliğimiz Hakkında Bilgi Almak ve bizler ile iletişime geçmek için Telefon numaramız

tel:+905435865500

 

Sizlere Teslim Ettiğimiz Bütün köpek yavrularımız ırk garantili olarak teslim edilmektedir.

Yavru Köpeklerinizi gelip almanızı tavsiye ediyoruz. Gelemeyecek durumda olan müşterilerimiz için gönderim yapıyoruz

Yavru köpeklerinizi en iyi birşekilde büyütmek istiyorsanız profesyonel seri mama ile beslemeniz gerekmektedir.